Od 1.2.2024 z kapacitních důvodů přijímáme do servisu pouze stroje u nás prodané.

Toto neplatí pro smluvní partnery. Děkujeme za pochopení.

Platební metody
Zavřít

Rotační sekačky

Rotační sekačky – alternativa lištových sekaček

Lištové sekačky se často využívají k běžné denní produkci zeleného krmiva. Mezi jejich nevýhody ale patří náročnější údržba a rychlé opotřebení. Nová generace rotačních sekaček značně usnadňuje produkci zeleného krmiva a sena.

Provozní režim Čtyři nože jsou upevněny na spodní části rotačního kotouče. Flexibilní nože se vysunou, když se kotouč roztočí a seká trávu pár centimetrů nad povrchem země. Posekaná stébla trávy se rovnají do řádků a snadno se sbírají.

Výhody bubnové sekačky

Rotační sekačky jsou tiší než sekačky s žací lištou a bez otřesů. V případě nežádoucích překážek v trávě jsou nože upevněny volně na žacím kotouči. Čepele jdou použít oboustranně a výměna je velmi snadná. Pevný disk pod kotoučem klouže nad zemí a přesně kopíruje terénu čímž rovnoměrně seká výšku travnatého porostu. Hnací kola jsou vybavena diferenciálem s omezeným prokluzem. Hnací náprava může být zajištěna zasunutím zajišťovacího kolíku pro práci na mírných svazích nebo na nerovném terénu. Obě kola jsou poháněna rovnoměrně a pohybují sekačkou přímo vpřed. Při jízdě kolem stromů nebo jiných překážek lze vypnout diferenciál s omezeným prokluzem.

Aktivní filtry